Nasze Wyprawy

Aktywny wypoczynek po beskidzku

Od zawsze aktywny wypoczynek był czymś, czego poszukiwaliśmy i do czego dążyliśmy, planując sobie urlop. Zwykle wybieraliśmy miejsca, które oferowały swoim gościom moc lokalnych atrakcji. Tak jest też i w tym roku. Kiedy planujemy urlop, miejsce, do którego się wybierzemy, powinno spełniać wszystkie nasze wymagania, szczególnie te związane z aktywnym wypoczynkiem i spędzaniem wolnego czasu. Beskidy będą dobrym dla nas wyborem. Szczególnie Beskid Żywiecki, który oferuje ogrom atrakcji, sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu. Nie mówimy już o górskich szlakach, choć te wydają się być najbardziej atrakcyjne.

Okolice Babiej Góry, jak również wszystkie górskie szlaki poprowadzone u jej masywu to dobry wybór. Tutaj nie tylko możemy pospacerować, jeśli ktoś lubi bieganie po górach, to szlaki są idealne do tego. Jeśli ktoś lubi trochę wyższy poziom adrenaliny, może wybrać się na Babią szlakiem, który jest poprowadzony po ostrych zboczach masywu, z wykorzystaniem łańcuchów i klamer do wspinaczek. Jeśli ktoś woli łagodniejsze zbocza i trochę bardziej spacerowe szlaki, może udać się na Pilsko, które swoim szczytem przyciąga nie tylko latem. Na Pilsku przecież poprowadzone są jedne z lepszych tras narciarskich w okolicach. Nie bez przyczyny zatem Beskidy zapraszają o każdej porze roku – nie tylko latem.

To właśnie w Beskidzie Żywieckim dla miłośników białego szaleństwa uruchomiona jest największa w Polsce ilość szlaków narciarskich z całą infrastrukturą. Beskidy będą świetną bazą wypadową w okoliczne miejsca i na górskie szlaki. Strefa noclegowa [➞w Beskidach] jest tak bardzo rozbudowana, że nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie dla siebie miejsce.

Beskid Żywiecki to nie tylko góry. To również jeziora. I tu właśnie Jezioro Żywieckie może zachęcić wszystkimi wodnymi atrakcjami, jakie tylko sobie wymyślimy. Warto zatem wybrać się tu na wymarzony aktywny urlop. To tu znajdziemy rozrywki bardzo się od siebie różniące, które nie pozwolą się nam nudzić, tylko aktywnie spędzać czas. Tak jak lubimy. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że górski klimat sprzyja zdrowiu, urodzie i świetnej kondycji. Beskidy to nie nuda, to aktywny wypoczynek. Planujmy nasz urlop właśnie tu, korzystając z natury, jej uroków i gościnności beskidzkich górali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top