Nasze Wyprawy

Muzea w Gdyni

Jeśli wyjeżdżamy na wakacje do Gdyni warto zaplanować sobie rzeczy, które chcemy odwiedzić. Poza szukaniem noclegu w Gdyni, poczytaj o najbliższych muzeach. Rozbudowana baza noclegowa (noclegi Gdynia z meteora) pozwala nam zarezerwować sobie pokój niedaleko od wielu atrakcji.

Na Alei Jana Pawła II 1 znajduje się Akwarium Gdyńskie, które warto odwiedzić. Istnieje ono od 1971 roku i wcześniej było znane jako Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Posiada status ogrodu zoologicznego. Można tam spotkać aż 215 różnych gatunków, w tym: 142 gatunki ryb, 3 gatunki płazów, 12 gatunków gadów oraz 58 gatunków bezkręgowców. Znajdzie się tam również sala dla najmłodszych pełna morskich pluszaków.

Warto odwiedzić także Domek Stefana Żeromskiego w gdyńskiej dzielnicy Orłowo (Wikipedia). Polski pisarz mieszkał tam z rodziną od 1920 roku. Placówka muzealno-kulturalna została utworzona w roku 1997. Na piętrze budynku można zobaczyć wystawę „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”. Są tam przedstawione fotografie, kopie rękopisów, listy, dokumenty oraz plansze informacyjne. Na parterze jest umieszczona kawiarnia. Muzeum jest otwarte w sezonie letnim.

W Gdyni Chylonia znajdzie się coś dla fanów motoryzacji. Jest to Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, założone w 2007 roku. Większość ekspozycji pochodzi sprzed roku 1945. Najstarszy eksponat pochodzi z 1918 roku i jest to Raleigh. Można tutaj zobaczyć samochód Skoda Tudor, Buick Master Six, Renault NN oraz Ford T. Znajduje się tutaj również kolekcja motocykli. Najbardziej znanym jest Harley-Davidson WL z 1941 roku. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do soboty. Bilet ulgowy kosztuje 3 złote, a bilet normalny kosztuje 7 złotych.

Warto również odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Powstało 28 czerwca 1953 roku. Znajduje się na ulicy Zawiszy Czarnego 1B. Muzeum posiada parę działów. Są tam takie działy jak: okręt- muzeum ORP Błyskawica, ekspozycja Plenerowa Broni i Uzbrojenia Morskiego, dział Dokumentacji i Opracowań, dział Broń i Uzbrojenie, dział Numizmaty i Falerystyka, dział Sztuka, dział Modele, dział Pamiątki oraz dział Umundurowanie i oporządzenie żołnierskie. Bilet ulgowy do muzeum kosztuje 6 złotych, a normalny 10 złotych. Jest czynne od wtorku do niedzieli. Aby zwiedzić okręt potrzebny jest inny bilet. Okręt jest także czynny od wtorku do niedzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top