Nasze Wyprawy

Oborniki Śląskie – najciekawsze zabytki i walory przyrodnicze

Województwo dolnośląskie (tutaj) obfituje w piękne miejsca, które pełnią funkcję znanych ośrodków turystyczno-rekreacyjnych. Jednym z nich są Oborniki Śląskie. Miasto to zostało założone na początku XIII wieku, od tego czasu ciągle ulega ono dynamicznemu rozwojowi. Mnogość zabytków, atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowite krajobrazy przyciągają do tego miejsca wielu turystów.

Infrastruktura noclegowa (Oborniki) składa się z hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych. W Obornikach Śląskich warto udać się do restauracji, karczmy oraz zajazdu, w których możemy spróbować lokalnych specjałów. Przyjeżdżając tutaj należy zobaczyć tutejsze zabytki. Jednym z ciekawszych jest zabudowa dawnego uzdrowiska, która pochodzi z XIX wieku. Znajdziemy tam przepiękne sanatoria, domy opieki oraz domu zdrojowe. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się park zdrojowy, który powstał już w latach 30. XIX wieku. Obecnie w miejscach tych funkcjonuje pijalnia wód mineralnych, którym przypisywane są lecznicze właściwości. Miejscem, które warto odwiedzić przebywając na terenie tego miasta jest dworzec kolejowy, który pochodzi z XIX wieku. Jego niezwykła zabudowa zachwyci każdego miłośnika architektury.

Nieopodal Obornik Śląskich możemy odwiedzić także przepiękny zespół pałacowy z folwarkiem oraz gorzelnią. Całość kompleksu została wybudowana w XIX wieku. Obecnie miejsce to przeznaczone jest do zwiedzania przez turystów. Ciekawym miejscem, które można odwiedzić jest także Dom Panien Śląskich. Jest to zabytkowy budynek, który niegdyś służył jako dom dla sióstr zakonnych, które zajmowały się pielęgnacją osób chorych, które przybywały do tutejszego sanatorium.
Oborniki Śląskie to unikatowe miejsce, które z pewnością zachwyci każdą przyjeżdżającą tutaj osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top