Praca w UK

Sytuacja na rynku pracy w Polsce zmusza wiele osób do podjęcia się zatrudnienia zagranicą.
Szczególnym zainteresowaniem naszych rodaków cieszą się państwa takie jak, Anglia, Niemcy czy Holandia.
Wielu z nas zastanawia się jak wyglądają procedury oraz samo przygotowanie do podjęcia pracy zagranicą. Jednak jest to proces dość łatwy. Z racji iż nasz kraj należy do Unii Europejskiej sprawy wiz czy pozwolenia na pracę nie powinny nas martwić. Dodatkowo w Polsce działa masa firm oferując swoje wsparcie w poszukiwaniu pracy zagranicą.
Są to tak zwane agencje pracy. Tam doświadczona i wykwalifikowana kadra pracowników jest w stanie pomóc nam w znalezieniu interesującej nas oferty pracy.
Bardzo wiele osób wyjeżdżających zagranicę do pracy obawia się jak poradzą sobie w kwestii zakwaterowania oraz czy ich umiejętności językowe pozwolą im na podjęcie satysfakcjonującej pracy. Jednak przeglądając oferty pracy widniejące w agencjach bardzo często natknąć się można na ogłoszenia o treści „praca anglia bez języka”.

Obecnie gospodarki państw Europy zachodniej cierpią na chroniczny brak rąk do pracy w sektorach gospodarki uwzględniających usługi, przemysł czy handel. Wiele zawodów wywodzących się z tych branż nie wymaga od nas znajomość języka. Będziemy w stanie otrzymać zatrudnienie jedynie na podstawie aktualnych badań lekarskich i przedstawienia aktualnego dokumentu tożsamości.
Może to być zarówno paszport jak i nasz dowód osobisty.

Wracając do tematu samej pracy wiele miejsc wymagać będzie od nas jedynie podporządkowania się regulaminom, oraz słuchania poleceń przełożonych. I w tym wypadku bardzo często zdarza się iż pracodawcy widząc całe masy pracowników ze wschodu Europy, decydują się na zatrudnianie osób mówiących w dwóch językach. W ten sposób zyskują pewność, że ich polecenia zostaną dokładnie przetłumaczone, i unikną oni tym samym nieporozumień.

Do miejsc, w których niewymagana jest znajomość języka zaliczyć możemy pracę na produkcji, w fabrykach, sortowniach śmieci, pracę na sprzątaniu, czy pracę w przemyśle budowlanym.
Nie bez znaczenia jest fakt jak wielu naszych rodaków pracuje na terenie Anglii. Często przebywając na angielskich ulicach można odnieść wrażenie iż znajdujemy się w Krakowie czy Warszawie, ponieważ zewsząd do naszych uszu dobiega język polski.
Może to być szczególnie pomocne w pracy. Gdybyśmy mieli trudności ze zrozumieniem poleceń przełożonych zawsze możemy poprosić o pomoc naszych kolegów, którzy dysponując już umiejętnościami językowymi i doświadczeniem, wesprą nas w trudnych chwilach.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, ilości połączeń komunikacyjnych między Polską a Anglią. Decydując się na podjęcie pracy w Anglii, nie skazujemy się na długotrwałą rozłąkę z rodziną. Co więcej może dojść do sytuacji w której to będąc w Anglii spotkamy znajomych! Bardzo wiele osób po pewnym czasie decyduje się na sprowadzenie bliskich do kraju, w którym mają zapewnioną pracę.
Stale rosnąca liczba połączeń zarówno lotniczych jak i autobusowych pozwoli nam na regularne odwiedzanie rodziny. Ponadto podróż do Anglii samolotem wynosi z każdego miast w Polsce około półtorej godziny.

Decydując się na wyjazd zagranicę bez znajomości języka nie powinniśmy się zrażać do naszych początkowych niepowodzeń. Bardzo wiele osób podejmowało pracę bez jakiejkolwiek znajomości języka obcego, by po kilku miesiącach być w stanie komunikatywnie się w nim porozumiewać. Wszystko to za sprawą jego wszechobecności. Nasz mózg podświadomie będzie uczył się języka nawet w momencie gdy będziemy skupiać się na czymś innym. Nauka języka poprzez wrzucenie na głęboką wodę, jest lepsza niż wszystkie dostępne na rynku kursy językowe.

Kolejną kwestią jest sprawa zakwaterowania. Znaczna ilość ofert oprócz atrakcyjnych stawek za godzinę pracy, zawiera informację o zapewnieniu przez pracodawcę zakwaterowania.
Jak to działa ? Decydując się na pracę z zakwaterowaniem, część naszego wynagrodzenia pobierana jest na poczet zakwaterowania niedaleko bądź w samym miejscu pracy. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i bardzo praktyczne.
Wynajęcie pokoju w prywatnej kwaterze to koszt około jednej tygodniówki. Natomiast zamieszkanie w miejscu oferowanym przez pracodawcę wiąże się z opłatą w wysokości połowy tygodniówki. Ponadto oszczędzamy pieniądze które wydalibyśmy na ewentualny bilet komunikacji miejskiej czy podróż metrem.
Rozwiązanie to powoduje więc że oszczędzamy nie tylko swój czas, ale i pieniądze.

Decydując się na wyjazd zagranicę należy wszystko dokładnie przemyśleć. Nie powinniśmy podejmować nagłych i nie przemyślanych decyzji. Wyjazd zagranicę bardzo często jest w stanie wywrócić nasze życie do góry nogami i sprawić, że stanie się ono zupełnie inne.
Zmian jednak nie należy się bać! Ponadto pamiętać należy że każda zmiana musi się zacząć od podjęcia pierwszego kroku.
Wyjazd zagranicę może otworzyć przed nami nowe perspektywy znajomości, czy możliwości zawodowych. Z pewnością jednak będzie to niezapomniana przygoda i okazja na zdobycie nowych życiowych doświadczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here