Nasze Wyprawy

Przepiękna okolica Istebnej

Istebna to wieś w województwie śląskim, która słynie z przepięknej przyrody, wielu zabytków, ale i bardzo atrakcyjnej pod względem turystycznym okolicy. W pobliżu leży bowiem wiele popularnych i godnych uwagi miejscowości. Które z nich szczególnie warto zobaczyć?

Na pewno nikt nie pożałuje wizyty w Żywcu. Miejscowość ta słynie przede wszystkim z przepięknych zabytkowych kamienic mieszczańskich. Niewątpliwą atrakcją jest także zamek, który pochodzi z XIV/XV wieku. Budowla zachwyca głównie swoim renesansowym dziedzińcem, na którym latem odbywają się koncerty muzyki dawnej. Na zamku można również podziwiać sztukę sakralną, pochodzącą z XV-XIX wieku oraz różne wystawy, przede wszystkim związane ze sztuką regionalną. Zamek otacza stary, ale bardzo urokliwy park. Znajduje się tu wiele ławek, mostków, alejek oraz mieści się stadnina koni. Dla turystów organizowane są też przejażdżki bryczką. Warto wiedzieć, że park słynie także z klasycystycznego pałacu, który wygląda tak dzięki Habsburgom. Godne uwagi jest też Jezioro Żywieckie oraz Międzybrodzkie, gdyż wykorzystuje się je do wytwarzania energii. Warto zorganizować sobie wycieczkę wzdłuż tych zbiorników oraz wjechać na górę Żar. Co ciekawe, na jej szczycie powstało sztuczne jezioro i elektrownia, którą można nawet zwiedzać. Na Żar turyści dostają się kolejką linowo-terenową, a ze szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Małego.

Kolejnym ważnym punktem wyprawy jest Szczyrk, czyli jeden z największych narciarskich ośrodków w Polsce. Poza tym warto udać się do osiemnastowiecznego drewnianego kościoła św. Jakuba, który otaczają stare lipy. Podobno przywiązywano do nich przestępców. Godne uwagi jest też Sanktuarium na Górce. Pod koniec XIX wieku w miejscu tym nastolatce ukazała się Matka Boża. Poza tym nieopodal bije źródełko o właściwościach uzdrawiających.

W Istebnej warto zatrzymać się na dłużej, a umożliwia to świetna baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/). Koniecznie trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "noclegi Istebna", a na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top