Ranking pożyczek online

Nieoczekiwane wydatki bardzo często obciążają i tak napięty do granic możliwości budżet domowy. W takiej sytuacji bardzo trudno ratować się oszczędnościami, których wiele osób po prostu nie posiada. Również czasem nie wypada iść do rodziny lub znajomych po pożyczkę – jest nam po prostu wstyd. W tego tupu sytuacjach najlepiej skorzystać z firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek.

Zepsuty sprzęt RTV, AGD lub samochód, choroba lub wyjazd dzieci na kolonie. Życie potrafi nieprzyjemnie zaskakiwać nas każdego dnia. Niestety, bardzo często za tymi niespodziankami idą spore wydatki. Jak najlepiej je pokryć, gdy nie posiadamy oszczędności?

Idealnie jest, gdy posiadamy zdolność kredytową, dzięki czemu możemy wystąpić do banku o kartę kredytową lub limit w rachunku bieżących. Niestety, na co dzień nie myślimy o tego typu sprawach, często po prostu nie chcemy posiadać kart kredytowych lub możliwości zaciągnięcia debetu ze względu na obawy przed dodatkowymi, ukrytymi kosztami.

W takiej sytuacji konieczne jest zaciągnięcie pożyczki w banku lub innej instytucji udzielającej pożyczek (tzw. chwilówki). Oczywiście to, czy dostaniemy pożyczkę oraz na jakich warunkach uzależnione jest od kilku czynników. Najkorzystniej wziąć pożyczkę w banku. Jednak banki prowadzą najbardziej rygorystyczną politykę pod względem weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Z tego też powodu proces zaciągnięcia pożyczki w banku najczęściej trwa najdłużej. W banku niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, bardzo często z zaświadczeniem o zarobkach oraz zatrudnieniu. Na podstawie złożonego wniosku bank zweryfikuje, czy w Biurze Informacji Kredytowej nie istnieją wpisy, które mogą nas zdyskwalifikować pod kątem możliwości udzielenia pożyczki. A pozbawić możliwości zaciągnięcia pożyczki w banku mogą nas na przykład opóźnienia w spłacie wcześniejszych kredytów, zajęcia komornicze, a nawet nieterminowe regulowanie rachunków za telefon, telewizję, prąd lub gaz. Jeżeli więc posiadamy niekorzystne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), nie posiadamy legalnego zatrudnienia lub nasze zarobki są za niskie (praca na szaro lub czarno) to szanse na otrzymanie pożyczki z banku są niewielkie.

Odrzucenie wniosku o pożyczkę przez bank nie wyczerpuje możliwości wzięcia pożyczki. Można wówczas rozejrzeć się na rynku firm pożyczkowych, które nieco łagodniej podchodzą do polityki weryfikacji klientów pod kątem ich zdolności kredytowej. Niestety, wówczas wyższe ryzyko kredytowe przejmuje na siebie instytucja pożyczkowa, wobec czego warunki są nieco gorsze niż w banku – wyższe oprocentowanie. Na szczęście całkowite koszty pożyczki (oprocentowanie plus dodatkowe prowizje i opłaty) można porównać dzięki Realnej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO), której obowiązek podawania mają już wszystkie instytucje, nie tylko banki. Dzięki RRSO nie „wpadniemy” w pułapkę parabanku!

W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę z dużego rynku pożyczkowo-kredytowego? Oczywiście można samodzielnie przeglądać oferty, jednak problem został już rozwiązany przez osoby, które zauważyły w ilości i stopniu skomplikowania ofert sposób na biznes. Powstały wyspecjalizowane porównywarki pożyczek, które prowadzą ranking pożyczek online. Dzięki temu po wpisaniu kilku danych na temat oczekiwanej pożyczki otrzymamy ranking pożyczek, co zdecydowanie ułatwi zadanie wybrania najlepszej oferty. Jakie dane trzeba podać w wyszukiwarce najkorzystniejszych pożyczek? Najczęściej są to cztery wielkości: ile chcemy pożyczyć, na jak długo, czy konieczna jest weryfikacja w BIK oraz czy konieczne jest zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Dzięki powyższemu filtrowi wyszukiwarka odrzuci oferty, których wymagań na pewno nie sprostamy a w efekcie przedstawi ranking pożyczek online, który będzie zgodny z naszymi potrzebami.

Dobre wyszukiwarki pożyczek zawierają również opinie klientów na temat poszczególnych firm. Dzięki temu od razu będziemy mogli zweryfikować, czy dana firma jest godna zaufana i trzyma się zaproponowanych w ofercie warunków. Oraz czy w umowie nie czyhają na nieświadomych finansowo klientów prawnicze pułapki.

Przedstawione oferty są w sposób czysty i rzetelny oraz z reprezentatywnym przykładem, np. dla osoby zaciągającej kredyt w kwocie 1000 zł na okres 30 dni. Wiemy wtedy, jaka kwota rzeczywiście musi zostać spłacona.

Dzięki wszystkim powyższym pozytywnym cechą wyszukiwarek wybór najkorzystniejszej pod względem finansowym oferty, której warunki spełnimy oraz weryfikacja firmy jest procesem bardzo prostym i mało czasochłonnym. Chodzenie od banku do banku, od firmy do firmy trwałoby wiele dni – a przecież chodzi o to, aby pożyczkę dostać jak najszybciej, w końcu najczęściej finansuje nagłe, niespodziewane potrzeby.

Sam proces wzięcia pożyczki w dzisiejszych czasach jest błyskawiczny i zautomatyzowany dzięki możliwości złożenia wniosku online. Wpisujemy niezbędne dane, weryfikujemy swój profil (np. za pomocą przelewu drobnej kwoty na wskazany rachunek bankowy). Dzięki rankingom pożyczek online wzięcie pożyczki jest proste, bezpieczne i przede wszystkim możemy dokonać najlepszego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here