Nasze Wyprawy

Relaks i spokój nad Bałtykiem – Międzywodzie

Międzywodzie to nietypowa, atrakcyjna miejscowość turystyczna, chętnie odwiedzana nie tylko przez Polaków, ale także przez Niemców – ze względu na jej dość bliskie położenie z Niemcami. Ulokowana jest na wyspie Wolin w północnej części Polski – jest to jednak wyspa niezwykła. Co prawda z każdej strony oddzielona jest od lądu wodami, za to odległości między lądem stałym a częściami wyspy są naprawdę niewielkie. Z Międzywodzia mamy blisko do różnych innych atrakcyjnych miejscowości nadmorskich, które obfitują w różne atrakcje turystyczne.

Bardzo blisko położony jest Dziwnów – zaledwie 6 kilometrów dalej, Dziwnówek – zaledwie 9 kilometrów czy Międzyzdroje. Międzywodzie przez długi czas posiadało rewelacyjne warunki zdrowotne, dzięki czemu posiadało zezwolenie na prowadzenie działalności uzdrowiskowej jeszcze do 2005 roku. W państwie polskim istnieje od 1945 roku – wcześniej do końca drugiej wojny światowej miejscowość należała do Niemców. Dziś można jednoznacznie stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski – gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak wyglądają Niemcy, do granicy jest naprawdę niedaleko.

Choć wieś zamieszkiwana jest przez niewielką liczbę mieszkańców, to baza noclegowa () spisuje się tutaj na medal i potrafi w ciągu najgorętszego sezonu urlopowego zapewnić miejsca przybywającym tutaj turystom. Noclegi w Międzywodziu to prawdziwa okazja cenowa i wspaniały komfort, a przekonać o tym można się dzięki licznym pozytywnym opiniom i komentarzom pozostawianym przez osoby, które w przeszłości zdecydowały się skorzystać z tego typu ofert.

W Międzywodziu możemy liczyć na przepiękną, zadbaną plażę, a kąpielisko morskie spełnia wszystkie niezbędne wymogi, więc nasze plażowanie musi okazać się sukcesem. W nieco chłodniejsze dni warto wybrać się na piesze spacery, które pozwolą nam w pełni odkryć tutejsze piękno. Jedną z największych atrakcji turystycznych występujących na tym obszarze jest Woliński Park Narodowy – tylko w nim znajdują się niesamowite, osiągające wysokość 93 metrów klify. Są naprawdę imponujące. Poza tym występuje tu też wiele ciekawych gatunków ptaków, w tym orła bielika. Lornetka na pewno stanie się bardziej niż przydatna.

Międzywodzie to miejscowość, w której odpocznie każdy – od miejskiego hałasu i zgiełku czy od stresów dnia codziennego, jakie towarzyszą nam zwłaszcza w pracy. To interesująca miejscowość, którą warto mieć na celowniku, planując swój wakacyjny urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top