rozwód i podział majątku

W życiu zdarzają się niekiedy bardzo nieprzyjemne i stresujące sytuacje, których skutki przez długi czas odczuwają najbliżsi. Jedną z takich sytuacji z całą pewnością jest rozwód. Ma on ogromny wpływ na psychikę dzieci, dlatego w tym okresie warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Takie działanie pomoże dzieciom przejść trudny okres.

Często każde z małżonków decyduje się na wynajęcie doświadczonego adwokata, gdyż jego wiedza i doświadczenie pomaga rozwiązać wiele istotnych spraw i doprowadzić do porozumienia między innymi w kwestii opieki nad dziećmi jak i również w kwestii finansowej.

Najczęściej małżonkowie zastanawiają się jak podzielić majątek, by podział był sprawiedliwy dla każdej ze stron. Jest to spory problem szczególnie w sytuacji gdy para wybrała tradycyjny model rodziny i jedno z małżonków zajmowało się domem i opieką na dziećmi, a tylko jedno z nich pracowało zawodowo.

Podział majątku to trudna kwestia, dlatego najlepiej już w czasie zawierania małżeństwa spisać intercyzę. Takie działanie zapobiegnie problemom w przyszłości. Intercyzę warto spisać u adwokata, który udzieli wielu cennych wskazówek.

Średni koszt jednorazowej konsultacji u prawnika wynosi kilkaset złotych. Na wizytę warto umówić się z dużym wyprzedzeniem aby dobrze zaplanować rozwód i podział majątku.

Szukając porad w serwisach i na forach internetowych warto skorzystać ze strony: zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here