internet

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Kiedyś był to problem. Ale w tej chwili trwa wyścig po klienta. Internet Kraków to bogactwo możliwości.

Rynek usług internetowych tak bardzo się zmienił, że niekiedy trudno się na nim odnaleźć. Pojawia się mnóstwo ofert. Dostawcy wymyślają coraz to nowe promocje, aby wykroić swój kawałek tortu. Pragną zdominować rynek poprzez zakasowanie konkurencji szybszym transferem. Również pomysły na bezpłatne dodatki są rozliczne.

Jak się w tym gąszczu połapać? Co wybrać?

Nie jest to łatwe. Przed podpisaniem umowy należy dokonać dokładnego rozeznania, porównania, być może potrzebne będą konsultacje. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i dokładnie przyjrzeć wszystkim propozycjom, wszystkim ofertom. Analiza powinna iść w kierunku swoich własnych oczekiwań i potrzeb. Ale realnych, a nie wykreowanych przez marketing. Pomocne są w tym różne zestawienia, które mogą ułatwić wybór, mogą podpowiedzieć.

Coraz częściej klienci, szczególnie biznesowi, skłaniają się ku rozwiązaniom światłowodowym. Oferty usług internetowych na ogół są w pakietach. Daje to tym samym wiele możliwości. Pod swoje zapotrzebowanie można wybrać najbardziej optymalny pakiet. Większość graczy na tym rynku oferuje prędkości nawet do 900 Mb/s i to bez limitu danych. Także dostawcy lokalni oferują superszybki internet światłowód kraków. Te liczby robią wrażenie. Pamiętajmy jednak, że już przy prędkości 100 Mb/s możemy sprawnie korzystać z Internetu. Przedstawimy tu kilka propozycji.

Internet o prędkości 100 Mb/s z Wi-Fi w pakiecie. przy czym, co ważne, klient nie ponosi żadnych kosztów aktywacji. Brak tu też limitów transferu. Umowa standardowo zawierana jest na 24 miesiące. Do tego jest najnowszy router, czyli najszybsze Wi-Fi. Dzięki temu bezproblemowe jest współdzielenie multimediów: filmy, muzyka czy zdjęcia, a wszystko to w ramach sieci domowej.

Inny pakiet zapewnia prędkość 120 Mb/s oczywiście też bez limitów transferowych. Naturalnie również oferowany jest router Wi-Fi. Umowa standardowo na 24 miesiące – to już standard na rynku. Jednak tu już jest wyszczególniona opłata aktywacyjna – jednorazowa. W pakiecie jest także możliwość aktywowania HBO GO. Jest jeszcze telewizja, co prawda z okrojonym repertuarem, ale za to darmowa.

Kolejna oferta to 100 Mb/s. Oczywiście umowa na 24 miesiące. Niestety jest opłata aktywacyjna. Naturalnie brak jest limitu transferu. Do pakietu można sobie dołożyć HBO GO oraz serwis muzyczny GO ON w symbolicznej cenie.

Lokalni dostawcy też oferują ciekawe pakiety. Na przykład Internet do 100 Mb/s, naturalnie bez limitu danych, a umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Przy czym koszt aktywacji jest symboliczny.

Inny pakiet to Internet kablowy 100 Mb/s, oczywiście bez limitu. Umowa zawierana na 24 miesiące. Opłata aktywacyjna w niewielkiej kwocie. Operator dodaje router za symboliczną miesięczną opłatę.

W innym pakiecie oferowany jest światłowód FTTH 100 Mb/s z umową także na 24 miesiące. Koszt aktywacji symboliczny. Co jednak zrobić w sytuacji, jeśli w naszej lokalizacji oferta jest skąpa? Można wtedy zapoznać się z możliwościami technologii LTE. Średnią prędkość transferu LTE to 150 Mb/s.

Niekiedy w cenie jest już zawarty dostęp do innych usług, np. telewizji online. Swoje ulubione programy można wtedy oglądać na laptopie, tablecie czy smartfonie. Być może najlepszą ofertą w tym segmencie, a na pewno najszybszą, jest ta z Internetem aż 225 Mb/s. Co prawda jest tu opłata aktywacyjna, ale tylko jednorazowa.

W porównaniu z powyższymi oferta z prędkością 60 Mb/s robi marne wrażenie. Z drugiej strony w tej ofercie nie ma limitu danych. Dostawcy Internetu w technologii LTE ofertowo niewiele się różnią. Tym bardziej trzeba ustalić, najlepiej zapisując to, co jest nam niezbędne, a z czego możemy zrezygnować. Co dla nas najważniejsze? Limit danych, może szybkość, czy też jakieś usługi dodatkowe.

Patrząc na powyższe zestawienie, wydaje się, że: Internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu to jednak najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here