Nasze Wyprawy

Wakacyjne warunki Grzybowa

Grzybowo jest wsią letniskową, znajdującą się w zachodniej części wybrzeża, która co roku jest chętnie odwiedzana przez setki turystów. Położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, w gminie Kołobrzeg. Nie jest znana dokładna data założenia tej wsi. Początkowo było wsią rolniczą, zresztą podobnie jak i inne okoliczne miejscowości. Z czasem jednak nasilił się napływ wczasowiczów, co wymusiło rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej. Stała się z czasem miejscowością turystyczną, która swoją gospodarkę opiera głównie na turystyce. Noclegi są też znacznie tańsze niż na przykład w oddalonym o 6 kilometrów Kołobrzegu, co też przyciąga turystów.

Obecnie wieś rozwija się w stronę turystyki i ten kierunek raczej nie zostanie już zmieniony. Tym bardziej, że połączenie komunikacyjne z innymi większymi miejscowościami i miastami jest w coraz lepszym stanie. Obecnie do Grzybowa prowadzą drogi powiatowe, połączone z drogami wojewódzkimi, a także linia kolejowa. Władze powiatu kołobrzeskiego są nastawione na rozwój szlaków komunikacyjnych i turystyki na terenie całego powiatu. Miejscowości leżące w powiecie kołobrzeskim, w tym i Grzybowo są bogate w atrakcje turystyczne i zabytki. Oczywiście największą zarówno w Grzybowie, jak i w innych miejscowościach nadmorskich powiatu kołobrzeskiego jest plaża, która ma długość 710 metrów wzdłuż linii brzegowej i wyznaczone są na niej aż 4 strzeżone kąpieliska. Szerokość osiąga szerokość do 400 metrów. Woda ma też wyższą temperaturę, w tak zwanej zatoce grzybowskiej.

Turyści w Grzybowie mają szeroki wybór jeśli chodzi o bazę noclegową i gastronomiczną. Mogą wybierać zarówno jeśli chodzi o standard, jak i finanse jakimi dysponują -> . Grzybowo oferuje noclegi w pokojach hotelowych, domach gościnnych, a także w pensjonatach i willach. Możliwe jest także wykupienie miejsca na polu namiotowym, a także noclegu w przyczepie kempingowej. Ceny różnią się w zależności od standardu i opcji jaką się wybiera. Mianowicie czy ma to być nocleg z wyżywieniem, czy bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top