Nasze Wyprawy

Zabytki, które warto zobaczyć w Międzyzdrojach

Malownicza miejscowość, jaką są Międzyzdroje, położona jest w części północno – zachodniej Polski. Jest miastem zlokalizowanym w województwie zachodniopomorskim. Miasteczko usytuowane jest w zachodniej części powiatu kamieńskiego oraz zachodniej części gminy Międzyzdroje, nad Zatoką Pomorską. Leżą w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin. Od strony wschodniej oraz południowej graniczą z terenami należącymi do Wolińskiego Parku Narodowego.

Duża liczba atrakcji w Międzyzdrojach sprawia, że wiele osób wybiera to miasto, jako cel wakacyjnych podróży. W nadmorskiej miejscowości można wynająć tanie noclegi. Duży wybór kwater na meteorze pozwolił nam wybrać najodpowiedniejsze miejsce do spania, zarówno pod względem lokalizacji, jak i ceny. Międzyzdroje posiadają wiele ośrodków wypoczynkowych położonych w okolicy morza. Baza noclegowa w tej miejscowości z pewnością spełnia wszelkie standardy. Poza piękną przyrodą zobaczyć można również ciekawe zabytki, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Ciekawym obiektem jest wieża ciśnień w Międzyzdrojach, wybudowana w roku 1898. Wzniesiono ją według typowego projektu dawnych kolei niemieckich. Można ją odnaleźć przy ulicy Za Torem 1. Budowa obiektu, czy też szlaku kolejowego ze Szczecina wiązała się z przekształcaniem nadmorskiej miejscowości z osady rybackiej w kurort, który co roku odwiedzany był i nadal jest przez kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy. Obecnie wieża znajduje się na prywatnym terenie. Przebywając w Międzyzdrojach koniecznie zobaczyć trzeba Międzynarodowy Dom Kultury. Jego historia sięga roku około 1860. Belgijski kupiec Lejeune wybudował Dom Wczasowy. Później budynek oraz park został odkupiony przez gminę. Dzisiaj znajduje się tam malowniczy Park Zdrojowy oraz Międzynarodowy Dom Kultury. Organizuje się tam wiele wydarzeń kulturalnych, także o charakterze międzynarodowym. Na obiekcie umieszczone są tablice pamiątkowe, dwie z nich wiążą się z Festiwalem Gwiazd. Jedna dotyczy profesora Jana Szyrockiego, który był współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej. W Międzyzdrojach znajduje się również kościół pod wezwaniem świętego Piotra Apostoła. Usytuowany jest na ulicy Lipowej i leży na zboczu Wzgórz Piastowskich. Kościół wybudowano na planie czworoboku. Powstał on w latach 1860 – 1862 w stylu neogotyckim. W północno-zachodnim narożniku znajduje się wieża, a na niej umieszczone są trzy dzwony pochodzące z 1920 roku. W latach 80. oraz 90. XX wieku rozbudowano budynek według projektu Adama Szymskiego. Większość elementów wyposażenia kościoła jest nowa.

Posted in Bez kategorii

3 thoughts on “Zabytki, które warto zobaczyć w Międzyzdrojach

  1. Do Międzyzdrojów warto pojechać dla samej atmosfery jaka panuje w tym wspaniałym mieście, chociaż zabytki również mocno podnoszą atrakcyjność Międzyzdrojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top