autostrada A4

Opłata za przejazd autostradą A4 idzie w tym roku w górę. Za przejazd samochodem osobowym zapłacimy od października 12 zł. Zmiana opłaty została ogłoszona przez operatora odcinka A4 Kraków-Katowice, spółkę Stalexport Autostrada Małopolska. Jest to pierwszy tego typu wzrost ceny za przejazd A4 od 5 lat. Przekonajmy się, jak wygląda to z bliska!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/oplata-za-a4-od-pazdziernika-2020-roku-bedzie-drozej/ 

Bon turystyczny – krok po kroku

Przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego mogą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, dzięki któremu można przyjmować płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

Zainteresowani bonem turystycznym muszą wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Taką czynność mogą zrobić tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy PUE ZUS.

W Pierwszej kolejności, do przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny jest założenie profilu na PUE ZUS. Profil można w bradzo łatwy sposób założyć i co najważniejsze jest całkowicie bezpłatny (informacje na stronie Zakładu Usług Społecznych). Kolejny krok dotyczy wypełnienia „Oświadczenia przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny” (PBT). Można to zrobić osobiście lub poprzez osobę upoważnioną.

Bon turystyczny a ZUS

Dzięki PUE ZUS możemy nie tylko przystąpić do programu Polskiego Bonu Turystycznego. Za pomocą tej platformy przedsiębiorca uzyska dostęp do swoich rozliczeń, ale też może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem.

Osoba korzystająca z bonu turystycznego może dodać dowolną liczbę obiektów, w których będzie korzystać, dzięki temu podmiot wykonujący usługę uzyska bezpłatną promocję na stronie bonturystyczny.gov.pl, w której witrynę prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.

Bon to nie tylko nowe możliwości, ale również wygodna forma płatności, za pomocą aplikacji dla recepcjonisty dostępnej na stronie bonturystyczny.zus.pl. Transakcja wygląda tak, że klient musi podać kod profilu na PUE ZUS), a następnie kod, który jest potriwrdzeniem płatności. Zostanie on przysłany sms-em w momencie transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here