drukarka

Plakaty, bilbordy, banery i naklejki – wszystkie z tych produktów możemy zobaczyć niemal każdego dnia. Każda firma może skorzystać z ciekawych materiałów reklamowych, które są tworzone z wykorzystaniem druku wielkoformatowego. Jaki możliwości daje klientom ta technika druku?

Druk wielkoformatowy – możliwości

Druk wielkoformatowy to popularny rodzaj produktów poligraficznych. Nowoczesne technologie druku pozwalają drukarniom nanosić obrazy o wysokiej rozdzielczości na różnego rodzaju materiał. Produkty wielkogabarytowe służą do celów reklamowych i dekoracyjnych. Druk wielkoformatowy ma duże możliwości techniczne i jest dostępny w przystępnej cenie. Kampania reklamowa (zewnętrzna) na dużą skalę nie może być kompletna bez plakatów, banerów i innych materiałów, które powstają dzięki drukowi wielkoformatowemu. Takie materiały można również spotkać podczas dekorowania różnego rodzaju wydarzeń – zawodów sportowych lub wystaw. Jedną z głównych zalet technologii druku wielkoformatowego jest elastyczność. Obecnie w ten sposób może być nanoszony druk na prawie wszystko: folia i tkaniny, zwykłe i laminowane, monochromatyczne i w pełnym kolorze, jedno- i dwustronne – praktycznie każdy materiał może być wykorzystywany w druku wielkoformatowym.

Usługi druku wielkoformatowego

Metoda druku wielkoformatowego jest stosowana przez drukarnie wielkoformatowe na całym świecie. Do najbardziej popularnych produktów poligraficznych wszystkich typów i rozmiarów należą: banery, plakaty, fototapety, bilbordy, materiały reklamowe na folii samoprzylepnej, naklejki i banery. Technologia zapewnia możliwość szybkiej produkcji niemal dowolnej ilości artykułów reklamowych i dekoracyjnych. Druk wielkoformatowy jest również wykorzystywany do projektowania witryn sklepowych, reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, dekoracji różnych lokali (zarówno komercyjnych, jak i prywatnych), elewacji budynków i rusztowań. Poza tym technologia druku wielkoformatowego praktycznie nie ma ograniczeń co do formatu gotowego produktu. Maksymalna szerokość zależy od materiału i zazwyczaj jest to 3,2 m. Większe produkty wykonuje się metodą klejenia. Małe formy wielkoformatowe (naklejki, plakaty, plakaty itp.) w procesie przygotowywania poddawane są technologicznemu cięciu. Usługi stworzenia materiałów reklamowych z wykorzystaniem druku wielkoformatowego oferuje niemal każda drukarnia wielkoformatowa. Okres oczekiwania na wykonania zlecenia zależy od jego objętości, jednak zazwyczaj trwa nie dłużej niż 2 tygodnie, dlatego druk wielkoformatowy może być wykorzystany do spontanicznie zaplanowanej kampanii reklamowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here