ETF na kryptowaluty

Fundusze indeksowe, popularnie nazywane funduszami ETF to relatywnie nowa, lecz bardzo atrakcyjna forma inwestowania we wszystkie walory inwestycyjne. Popularność ETFów sprawia, że od czasu do czasu możemy być świadkami tworzenia nowych funduszy, opartych na zupełnie innych instrumentach. Przykładem mogą być ETF na kryptowaluty. Dlaczego warto zainteresować się tym rynkiem? Podpowiadamy.

Większa stabilność inwestycji w kryptowaluty

Jak doskonale wiadomo, kryptowaluty to rynek, który na przestrzeni kilku ostatnich lat osiągnął ogromną popularność, zachęcając setki tysięcy inwestorów do spróbowania swoich sił na tym niezwykle płynnym rynku. Jak jednak mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie, rynek kryptowalut rządzi się innymi prawami, czego wielu inwestorów nie wiedziało. Nie dziwią więc duże straty, które notowane są przez nieuważnych inwestorów niedoceniających płynności kryptowalut, dodatkowo wzmożonej przez lewarowanie transakcji.

W przypadku inwestycji w ETF na kryptowaluty dźwignia nie jest stosowana, co w dużej mierze ułatwia, a także nieco stabilizuje handel kryptowalutami, czyniąc go mniej dynamicznym. Choć fundusze ETF na kryptowalutach są wciąż niesamowicie zmienne, to jednak ruchy cenowe są nieco bardziej przewidywalne. 

Łatwość w rozpoczęciu przygody z kryptowalutami

Wielu inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem przygody z kryptowalutami ma spory problem z ustaleniem, w jaki sposób należy założyć specjalny rachunek kryptowalutowy, gdzie nabyć kryptowalutę, a także w jaki sposób nią handlować. Decydując się na ETF na kryptowaluty, te dylematy nas nie dotyczą. Handel funduszami indeksowymi jest niezwykle prosty i intuicyjny i w praktyce nie różni się niczym od tradycyjnego handlu akcjami. 

Bardzo istotną informacją dla początkujących inwestorów jest fakt, iż w przypadku handlu ETF na kryptowaluty nie ma potrzeby zakładania specjalnego rachunku – wszystkie operacje możemy wykonać z wykorzystaniem jednego rachunku u brokera. 

Duże bezpieczeństwo transakcji kryptowalutowych

Kryptowaluty kojarzą nam się z niepewnością oraz nie do końca uregulowanym rynkiem. Ta niepewność jest jak najbardziej zasadna. Na szczęście monety bazowe, stanowiące podstawę do utworzenia funduszu ETF na kryptowalutę są własnością dostawcy instrumentu. Oznacza to, że samodzielnie nie będziemy musieli troszczyć się o bezpieczne przechowywanie kryptowalut, gdyż bezpośrednio zajmuje się tym dostawca instrumentu z wykorzystaniem bezpośredniego powiernika, oznaczonego międzynarodowym standardem Tier 1. 

Wprawdzie korzystając z ETF na kryptowaluty, eliminujemy problem przechowywania kryptowalut, wciąż musimy pamiętać o ryzyku inwestycyjnym, które zawsze istnieje, gdy decydujemy się na handel instrumentami pochodnymi kryptowalut. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here