Jak odzyskać podatek z Holandii

Wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy poza granicami naszego kraju. Robią to przede wszystkim ze względu na wyższe zarobki i lepszą jakość życia. Niektórzy pracują tam wiele lat, inni wyjeżdżają tylko na kilka miesięcy. I właśnie to ci drudzy mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego? Sprawdź, co musisz wiedzieć o zwrocie podatku z Holandii. 

Rozliczenie podatku z Holandii – prosto, szybko i po polsku

Najistotniejszą kwestią przy zwrocie podatku jest to, że mogą go otrzymać tylko osoby pracujący w Holandii legalnie z odprowadzanymi składkami przez ich pracodawcę do urzędu skarbowego, a samo zeznanie podatkowe powinno zostać wysłane do Belastingdienst maksymalnie do 1 lipca. W przypadku braku dostarczenia wymaganych dokumentów, urząd może nałożyć na podatnika karę finansową.

Ci, co dokonają rozliczenia podatków do ostatniego dnia marca, mogą liczyć na otrzymanie pieniędzy, na swoje konto bankowe, do końca czerwca. Deklaracje, które zostaną wysłane później, będą dłużej rozpatrywane przez urząd skarbowy, co wydłuża całą procedurę zwrotu podatku z Holandii.  

Wyższy zwrot, dzięki ulgom podatkowym 

Sama kwota zwrotu może być jeszcze wyższa. Wystarczy skorzystać z ulg podatkowych, które dostępne są w Holandii. Do najpopularniejszych należą ulga rozłąkowa i ulga na dziecko, które mogą przynieść nawet kilka tysięcy złotych więcej. Wystarczy spełnić określone warunki.

I tak o to ekstra zwrot podatku na dziecko dotyczy tych, których dochód przekracza 4993 euro, a ich dziecko ma mniej niż 12 lat. Rodzic i jego dziecko muszą być zameldowani w jednym gospodarstwie domowym, więc ulga obejmie również tych, którzy na co dzień mieszkają w Polsce, a mama lub tata pracuje w Holandii.

Natomiast ulga rozłąkowa obejmuje partnerów fiskalnych, którzy są w związku małżeńskim, partnerskim, posiadają wspólne dziecko, są współwłaścicielami mieszkań lub domów oraz są dla nas beneficjentami świadczeń emerytalnych. Wspólny zwrot podatku z Holandii ma na celu wspieranie osób zarabiających mniejsze kwoty.

Podatek z Holandii – jakie dokumenty są potrzebne?

Jaaropgave i zaświadczenie o dochodach. Oba te dokumenty potwierdzają podejmowanie pracy zarobkowej na terenie Holandii w okresie podatkowym. Dodatkowo, holenderski urząd skarbowy pozwala na rozliczenie podatku z 5 ostatnich lat. 

Łatwy i szybki zwrot nawet w trzy miesiące. Odzyskiwanie podatku z Holandii to prosty sposób na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki na konto bankowe. Do wyliczenia kwoty całkowitej, Belastingdienst bierze pod uwagę rok podatkowy, wiek, rodzaj dochodu, a także partnera fiskalnego. Jednak zwrot podatku z Holandii może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. 

Rozliczenie podatkowe może być dokonane samodzielnie, przy pomocy biura podatkowego lub przez aplikacje która dopełni za nas niezbędnych formalności i pozwoli na bezbłędne wypełnienie zeznania podatkowego. Przejdź na https://aangifte24.com/ i dowiedz się więcej o zwrocie podatku z Holandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here