Leasing z niskimi kosztami

Wiele osób wybiera opcję leasingu – zamiast kredytu zakupowego – z uwagi na korzystniejsze warunki finansowe, jakie on oferuje. Dotyczy to zwłaszcza osób planujących kupno nowego samochodu, czyli wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu (lub więcej) tysięcy złotych. Zapoznając się z dostępnymi ofertami leasingowymi, zauważysz z pewnością ich dużą rozbieżność. Wbrew pozorom, istnieją skuteczne i sprawdzone sposoby, by obniżyć wysokość kosztów leasingowych, czyli najważniejszych warunków każdej umowy leasingowej. Poniżej dokonujemy krótkiego przeglądu najpopularniejszych rozwiązań pozwalających zaoszczędzić na leasingu samochodu.

Leasing samochodu – gdy liczy się każda złotówka

Leasing jest rozwiązaniem dedykowanym dla tych, którzy potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi, planować swoje wydatki oraz kontrolować na bieżąco ich aktualny stan. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, wówczas leasing powinien okazać się rozwiązaniem korzystniejszym niż wybór kredytu na zakup samochodu. Na czym on polega?

Leasing jest formą umowy prawnej zawieranej pomiędzy dwoma stronami, z których jedna nabywa prawa własności do danego samochodu, a druga staje się jego użytkownikiem. Kluczowymi elementami każdej umowy leasingowej są: wysokość opłaty wstępnej, wysokość opłat miesięcznych oraz warunki odkupienia samochodu po wygaśnięciu czasu trwania umowy.

Wysokość opłat związana z konkretną ofertą leasingową może być odmienna w różnych bankach, ubezpieczeniach lub u innych leasingodawców. Dlatego warto porównać różne oferty, wziąć pod uwagę marżę danego banku oraz inne parametry dostępnych ofert.

Jak skutecznie obniżyć wysokość leasingu?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie wysokości opłat leasingowych. Oczywiście, podstawową sprawą jest kwestia wpłaty własnej – im jest ona wyższa, tym niższe będą opłaty comiesięczne. Przepisy skarbowe określają, że wysokość pierwszej opłaty może wynosić nawet 45 % wartości pojazdu. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że im większą wpłatę wniesiesz na początku, tym mniejszy kapitał pozostaje do spłacenia.

Oferty leasingowe mogą trwać od 24 do nawet 84 miesięcy. Im krótszy będzie okres finansowania, tym niższe będzie ostateczna suma opłat. Każdy kolejny miesiąc zwiększa ostateczną kwotę, którą będziesz musiał ponieść za dany pojazd. Oczywiście nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że najniższe opłaty wiążą się z umową na najkrótszy okres.

Dodatkowym sposobem jest także rezygnacja z wysokiego wykupu, który pod koniec okresu leasingowego może mieć różną wartość. Najniższa dostępna to zaledwie 1%, co stanowi zabezpieczenie finansowe dla ciebie jak i leasingodawcy. Im mniejsza wartość wykupu, tym większa szansa, że po upływie okresu umowy zdecydujesz się go dokonać.

Na koniec pragniemy podpowiedzieć, że dobrym rozwiązaniem pozwalającym porównywać z sobą oferty różnych leasingodawców jest kalkulator leasingu. Za jego pomocą możesz porównać szczegóły wybranych ofert, poszukując rozwiązania najkorzystniejszego dla twojego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here