Na jakie szkolenia zawodowe warto stawiać

Rozwój we własne kompetencje zawodowe i ciągłe dokształcanie się to dzisiaj tak naprawdę konieczność, by móc wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Czy wiesz, że ponad połowa polskich przedsiębiorców inwestuje dzisiaj właśnie w tego rodzaju rozwój zatrudnionej kadry? Co więcej, na indywidualne kursy i szkolenia zapisują się także pracownicy samodzielnie. Weźmy też pod uwagę, że niektóre zawody wręcz wymagają ciągłego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Osoby, które szukają sposobów na dokształcanie się, muszą wziąć pod uwagę odpowiednie szkolenia i kursy. Okazuje się, że nie wszystkie oferty, jakie pojawiają się na rynku szkoleniowym, są dobre jakościowo. Jak więc szukać tych właściwych? Z których programów warto korzystać, by rzeczywiście zwiększać swój potencjał na rynku pracy niezależnie od branży? Wskazówki przedstawiamy poniżej.

Szkolenia zgodne z profesją

Rzeczywiście, to podstawa, by szkolenia edukacyjne dotyczyły zakresu pełnionych w zawodzie obowiązków albo pozwalały zmieniać specjalizację. Warto więc zastanowić się, który kierunek zawodowego rozwoju obrać.

Szkolenia z certyfikatem

Dobre są tylko profesjonalne szkolenia, które dają rzeczywiste korzyści kursantom. Tylko otrzymanie cenionego, renomowanego i jakościowego certyfikatu ukończenia danego kursu, może być świadectwem zdobycia kolejnych umiejętności i wiedzy. Tylko certyfikowane szkolenia pozwalają na wzrost pozycji na rynku pracownika, który wziął w nich udział.

Szkolenia z dofinansowaniem

Co ciekawe, dofinansowanie na szkolenia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takowe sięgają nawet 80% – między innymi oferuje je Baza Usług Rozwojowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt profesjonalnych szkoleń, zauważymy, że rzeczywiście dotacja jest wielce potrzebna licznym pracownikom w danym sektorze rynku.

Szkolenia online

W czasach pandemii koronawirusa rynek usług szkoleniowych przeżywa ogromny kryzys. W ramach społecznej izolacji niemożliwe staje się przecież zorganizowanie bezpośrednich spotkań z kursantami. Dobrym rozwiązaniem są więc szkolenia przez internet i trzeba przyznać, że w zakresie poziomu zdobywania nowej wiedzy i kwalifikacji, spotkania online są doskonałe. Ciekawostką jest też to, że szkolenia w sieci organizowane są praktycznie dla wszystkich branż. Z łatwością wyszukać można kurs na księgową, szkolenia podatkowe czy rachunkowe. Wydaje się, że to nowy kierunek w sektorze szkoleniowym, a nowoczesna technologia będzie wdrażana już jako standard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here