górnik

Ludzie, bardzo często uważają ten zawód za sprawdzam fizyczną, dla osób bez wykształcenia kropka takie opinie są jak najbardziej nietrafny. Jest to praca, bardzo odpowiedzialna oraz ciężka. Wymaga też dobrego przygotowania merytorycznego. Jednak do pracy jako górnik mogą być zatrudnione osoby, bez żadnego wykształcenia. Niemniej jednak znacząco szanse podnosi ukończenie szkoły Górniczej. Najlepiej, jeżeli będzie to szkoła średnia. Tam dostaniemy sporą dawkę wiedzy teoretycznej jak i praktycznej dotyczącej zagadnień związanych z technologiami oraz organizacją pracy w kopalni. Nauczyciele przybliżoną nas też do surowców, sposobów ich wydobywania i przetwarzania.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-gornikiem/ 

Jak przygotować się do zawodu?

Jeżeli posiadamy inne wykształcenie, a najwyższe Młodzieńcza to szkoły dawno są już za nami, chcąc pracować jako górnik Nie mamy nic straconego. Dla dorosłych w istnieją kursy klasyfikujące, które organizowane są przez szkoły i uczelnię. Czasami mogą być one zorganizowane przez kopalnie górnicze.

Umiejętności zawodowe wynikające w pracy górnika

Do pracy jako górnik potrzebne nam będą umiejętności zawodowe, a także płynące z tego zawodu uprawnienia. Dobry górnik powinien charakteryzować się również zdolnościami i powinien umieć przystosować się do bardzo ciężkich i niesprzyjających warunków pracy. 

Bardzo istotna jest również sama umiejętność pracy w zespole. Górnik musi podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych zachowywać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Bardziej szczegółowe wymagania tyczą się poszczególnych stanowisk pracy. Jeżeli pracujemy jako górnik-ratownik, musimy posiadać nie tylko sprzęt awaryjny, ale również umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Wypadki w pracy górnika, zdarzają się niestety dosyć często.

Zobacz też: http://biznesinstytut.pl/kurier-jak-wygladaja-jego-zarobki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here